Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAUFN6198E1ZK
Call 07942841350 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Material Grade | Inconel 718 |
| Outer Diameter | 25 mm |
| Wall Thickness | 4 mm |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Length | 3 m |
| Standard | ASTM B167 |
| End Finish | Bevel End |
| Usage | Oil And Gas, Chemical Plant, Power Plant |
| Surface Finish | Mill Finish |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 kilogram
| Shape | Round |
| Material Grade | SS304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Brand | Nenava Metal |
| Color | Silver |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details