Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAUFN6198E1ZK
Call 07942841350 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Steel Grade | SS316 |
| Thickness | 0.8 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Hole Diameter | 10 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Form | Flat |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Automotive, Industrial |
View Complete details
Product Brochure
| Steel Grade | SS409 |
| Thickness | 0.8 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Surface Finish | 2B |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Sheet Form | Flat |
View Complete details
Product Brochure
| Finishing Type | Hairline |
| Color | Gold |
| Type | Plate |
| Shape | Square |
| Steel Grade | 304 |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Design Type | Designer |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 kilogram
| Material Grade | SS316L |
| Hole Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Galvanised |
| Origin | Indian |
| Color | Silver |
| Usage/Applications | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Nenava Metal |
View Complete details
Product Brochure
| Shape | Square |
| Brand | Parmanu Dhatu Nigam |
| Thickness | 5 mm |
| Surface Treatment | Annealed |
| Hardness | 400 HB |
View Complete details